Ghost Karpaty MTB tour 2020
Vážení sportovní přátelé,
máme za sebou jeden z nejhektičtějších roků jak v normálním, tak sportovním životě. Na začátku tohoto roku jsme připravovali Ghost Karpaty MTB tour, která měla být složena ze 7 závodů bohužel korona virová krize nedovolila uspořádat závody Nivnickou 50ku, Salašského Drtikola a Karpatský Pedál.
Jako pořadatelé série jsme museli bojovat s neustálými změnami ve vládních nařízeních a do poslední chvíle jsme si nikdo nebyli jistí zda se daný závod uskuteční. Každý pořadatel cyklistického závodu na seriózní úrovni musí dopředu vložit do organizace spoustu hodin práce, nemalé finanční prostředky, aby se dal závod v dané kvalitě uspořádat. Letos bylo opravdu pro nás všechny pořadatele velmi psychicky náročné vykonávat tyto přípravné práce, vkládat do závodu finanční investice a nemít 100% jistotu, že se pár dní před akcí díky vládním restrikcím vše nesesype jako domeček z karet.
I přes tyto nejisté a složité podmínky se náš okleštěný seriál rozběhl závodem v Buchlovicích Amtech Juvacyklo Maraton pokračoval přesunutým Morkovským Bajkem, další zastávkou bylo cross country ve Sklalici a finále se konalo tradičně závodem XC Cup Napajedla.
Celkově se Ghost Karpaty MTB tour zúčastnilo v roce 2020 1031 závodníků to je o 600 závodníků méně než v sezóně 2019, ale dle vyhlídek ze začátku sezóny jsme opravdu za tyto závodníky rádi a velmi vděčni, že se našich závodů zúčastnili a mohli jsme náš seriál udržet při životě.
Letos bylo plánované celkové vyhlášení seriálu při společenském večeru, který se měl konat v měsíci listopadu, bohužel druhá vlna pandemie nám toto také zhatila, proto budou finanční ceny závodníkům v absolutním pořadí seriálu od partnera závodu Ghost zaslány na jejich bankovní účty.
V každé kategorii získali závodníci následující finanční ceny:
1. místo 2000 Kč
2. místo 1000 Kč
3. místo 750 Kč
Do celkového pořadí seriálu mohli bodovat závodníci, kteří se umístili v jednotlivých závodech na 1. až 15. místě dané věkové kategorii. Pořadí se určovalo součtem všech dosažených bodů. Při rovnosti bodů byl přidělen bonusový bod závodníkovi, který měl odjetý větší počet závodů. Bohužel ani toto pravidlo nám nepomohlo rozsoudit pořadí v některých kategoriích a tak si závodníci se stejným počtem bodů i závodů budou muset finanční ceny rozdělit.
Toto nastalo u níže uvedených kategorií:
Muži nad 60 let: závodníci na 2. až 4. místě absolvovali stejný počet závodů i nasbírali stejný počet bodů.
Ženy nad 36 let: první 4 závodnice absolvovali stejný počet závodů i nasbírali stejný počet bodů.
Ženy 15-35 let: závodnice na 3. až 5 místě absolvovali stejný počet závodů i nasbírali stejný počet bodů.
Závěrem bychom chtěli poděkovat, všem závodníkům za účast, pořadatelům za přípravu samotných závodů a sponzorům za finanční i materiální podporu.
Zvláštní poděkování patří firmě Schindler s.r.o se značkou Ghost za finanční podporu, která byla použita na odměny pro celkové vítěze závodu.Galarie vítězů věkových kategorií Ghost Karpat MTB tour 2020:

2019 Sdružení Nových Umělců | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!